Спортсмени з інвалідністю на турнірі в Іспанії

Дата публікації 26.11.2015

21 листопада українські спортсмени з інвалідністю взяли участь у Міжнародному турнірі з бойових мистецтв Іккайдо у місті Сан-Себастьян в Іспанії.

Збірну України представляли спортсмени на інвалідних візках із Києва, Житомира і Дніпропетровська.

            Наші учасники Олена Молоданова (м.Київ, "Шкільний Спорт"), Олексій Устенко (м.Дніпропетровськ, "Легенда"), Данило Зелінський (м.Житомир, "Додзьо") феєрично виконали ката кожен у своїх категоріях у двох колах. Показові виступи українських спортсменів викликали шквал емоцій у вболівальників, за що і були нагороджені кубками, дипломами та медалями.

         Іккайдо - це новий вид бойового мистецтва, система тренувань і змагань, яка заснована на 250 наукових дослідженнях переваг бойових мистецтв для людей з інвалідністю різних нозологій. Змагання розроблено з урахуванням змінених технік кожного виду бойового мистецтва, адаптуючи їх до потреб кожної особи з особливими потребами. Японською мовою «ІККАЙ» означає «Один», а «ДО» означає «Шлях». «Єдиний шлях» означає, що багато різновидів бойових мистецтв можна об'єднати та змагатися в одній системі.

         Система Іккайдо унікальна тим, що вона зосереджена виключно на спортсменах. Спортсмени, які беруть участь в формах і командних подіях Іккайдо, демонструють естетику складних послідовностей рухів, що є різновидами рухомої медитації, а також фізично та психічно складними завданнями для спортсмена.

         Спортсмени з аутичними розладами змагалися першими, після них змагалися спортсмени з неспроможністю навчатися. Фізичні вади відносяться до останньої змагальної категорії.

         Загалом у турнірі взяли участь близько 100 учасників із Франції, Італії, Великобританії, США, Іспанії та України.

         Команда висловлює подяку за сприяння у участі в турнірі Національній федерації Іккайдо країни-організатора Іспанії, Президенту Міжнародної Федерації Іккайдо Рею Свінею, за організаційну підтримку Українській Федерації Карате, а також спонсорам та ВБО “ВО”Крила”, які профінансували учасників, і звісно, найщиріші слова  українській діаспорі в Іспанії, яка прийняла українську командута опікувалась нею під час перебування у місті Басків.

         До відома, The Ikkaido Federation є членом Міжнародної асоціації спорту для всіх (TAFISA) та учасником олімпійського руху.

“Іккайдо є новим видом спорту на міжнародній спортивній арені. Він поступово і впевнено розвивається у світі. Родом  із Англії, де на його розвиток виділяється бюджетне асигнування у розмірі зашкальної суми. З наступного року проект УФК "Інва-карате" планує отримувати фінансову підтримку на розвиток виду спорту від цієї міжнародної організації. Тому наразі дякуємо за підтримку Українській Федерації Карате та запрошуємо всіх приєднуватися до нашої програми”, - зазначила Голова Федерації Іккайдо  Украіни та Директор комітету спорту інвалідів Української Федерації Карате Ярослава Токар.

Коментар дніпропетровського спортсмена Олексія Устенка:

“Мне хотелось бы выразить огромную благодарность за возможность побывать в таких невероятных местах фантастической Испании. Спасибо Вам большое! Я до сих пор пребываю в небольшом шоке и как-то даже не верю, что такое произошло. Первый раз летал на самолете, первый раз принимал участие на соревнованиях такого уровня и был счастлив представлять там нашу любимую страну! Наша диаспора лучшая, такая поддержка.. у меня просто нет слов! Благодарю Вас! Впечатлений море, я очень рад такой возможности увидеть этот совсем другой, как по мне, мир.. это очень интересно и незабываемо. Спасибо Вам еще раз!"