Карате - паралімпійський спорт

Дата публікації 01.07.2015

 

 

 

Карате буде визнано паралімпійським спортом

В той день, коли українські каратисти разом із іншими нашими спортсменами брали участь в церемонії відкриття Перших Європейських ігор в Баку, Правління Міжнародного Паралімпійського Комітету (МПК) 12 червня ухвалило рішення про визнання карате спортивною дисципліною паралімпійської сім’ї  – 30-ї за рахунком.

Офіційне визнання карате паралімпійським спортом з наступним включенням до програми Паралімпійських ігор відбудеться на черговій сесії МПК, що пройде в Мехіко 14-15 листопада 2015 року.

Нагадаємо, що карате для людей з обмеженими можливостями вперше було презентовано в 2007 році на турнірі Bavarian Open for Persons with Disabilities у Німеччині. Тодішній президент НОК Німеччини, а нині президент МОК Томас Бах відвідав турнір у супроводі президента WKF Антоніо Еспіноса та підтримав ідею щодо просування карате до паралімпійської сім’ї. В 2012 році на чемпіонаті світу в Парижі пройшли перші показові виступи каратистів-інвалідів, а два роки потому в Бремені відбувся перший чемпіонат світу для людей з обмеженими можливостями. И нам особливо приємно, що першою в історії чемпіонкою світу в категорії «ката на візках» стала наша співвітчизниця Уляна Смірнова (клуб «Чемпіон», Київ). Змагання в Бремені відвідав ряд почесних гостей, поміж яких був спеціальний радник Генерального секретаря ООН з питань спорту Віллі Лемке. Після Бремена керівництво WKF підготувало заявку для МПК щодо включення карате до паралімпійської сім’ї.

Міжнародний Паралімпійський Комітет (МПК) було створено в 1989 році. Сьогодні до МПК входять 161 національний паралімпійський комітет, 5 регіональних організацій (по частинах світу), 10 міжнародних спортивних федерацій (за видами спорту), 4 міжнародні організації спорту для інвалідів (за типами інвалідності). Штаб-квартира знаходиться в Бонні (Німеччина). Президент – сер Філіп Кравен.   

 

Ігор Левенштейн,

голова комітету по ЗМІ та зв’язкам з громадськістю УФК