Українські каратисти везуть три бронзи з Роттердаму

Дата публікації 18.03.2018  | Tags: wkf ukf karate tokyo2020  | Comments (0)

16-18 березня в Роттердамі пройшов третій турнір серії Karate 1 Premier League, яку проводить Всесвітня федерація карате (WKF). Збірна України знову виступила результативно, здобувши три бронзові нагороди – відзначилися Анжеліка Терлюга, Аніта Серьогіна та Галина Мельник. Ще троє наших бійців зупинились за крок до нагороди, посівши п’яті місця.

 rtd2018

В турнірах Прем'єр-ліги можуть брати участь спортсмени, які входять до топ-100 рейтингу WKF. Участь в них важлива для здобуття рейтингових очок, що має велике значення для потрапляння на Олімпіаду 2020 в Токіо.

 Нагадаємо, що на з першого етапу Прем'єр-ліги в Парижі українці привезли дві бронзові медалі (Стас Горуна та Анжеліка Терлюга),а з другого етапу в Дубаї – одне срібло (Галина Мельник) та дві бронзи (Стас Горуна та Валерій Чоботар).

 Українські каратисти традиційно змагалися в Роттердамі в категорії куміте (сутички), за виключенням Анни Крещенко, єдиної представниці України в категорії ката (комплекс вправ).

 В перші два змагальні дні українці здобули шість бронзових фіналів – по три в п’ятницю та суботу. А в неділю наші спортсмени реалізували половину медальних шансів.

 Одеситка Анжеліка Терлюга, 1-й номер світового рейтингу в вазі -55 кг, впевнено дісталась півфіналу, здолавши суперниць з Македонії (1:0), Польщі (3:0) та Індонезії (8:0). Проте в півфіналі вона мінімально поступилася туркені Тубі Якан – 0:1. В бронзовому фіналі Анжеліка з таким же рахунком перемогла Лі Лірісман з Естонії.

 Аніта Серьогіна з Чорноморьску, 2-й номер світового рейтингу (-61 кг), почала турнір з перемог над суперницями з Ірану (1:0) та Хорватії (3:0), але потім за рівного рахунку 0:0 програла туркені Мерве Чобан за хантеєм (суддівським рішенням). У втішальних сутичках Аніта спершу здолала Джоан Орбон з США (2:0), а потім – Мадіну Ательбаєву з Казахстану – 1:1 (завдяки першому набраному балу).   

 Галина Мельник зі Львова (-68 кг), яка з початку сезону злетіла з 30-ї позиції світового рейтингу на 15-ту, здобула свою другу нагороду на дорослому татамі. Почавши з перемоги над суперницею з Тайпея (4:0), Галина потім з таким же рахунком перемогла перший номер світового рейтингу, чемпіонку світу 2014 року Алізе Ажьє з Франції. Потім була перемога над Мариною Ракович з Чорногорії (1:0) та поразка за рівного рахунку 2:2 від Мирослави Копунової зі Словакії. У втішних сутичках Мельник була сильнішою за Моніку Стефановську з Македонії (3:0) та Меліссу Братич з Канади (3:3).

 Наші вітання призерам та їх тренерам: Денису Морозову (тренер Терлюги), Олександру Тонкошкуру (Серьогіна) та Антону Нікуліну (Мельник).

 За крок до бронзи зупинилися ще троє українських каратистів. Катерина Крива зі Львова (-50 кг, 6-й номер рейтингу WKF) перемогла суперниць з Аргентини (0:0) та Сербії (4:0), але потім програла майбутній чемпіонці турніру Айяка Тадано з Японії – 0:2. В першій втішній сутичці Катерина перемогла Бахрінсо Бабаєву з Узбекистану – 1:0, але в бронзовому фіналі за рівного рахунку 1:1 програла туркені Серап Озчелік, лідеру світового рейтингу.

 Львів’янин Стас Горуна (-75 кг, 2-й номер рейтингу WKF) почав з перемоги над вже традиційним своїм суперником угорцем Габором Харшпатакі – 4:2. Потім капітан збірної України переміг бійців з Австрії (5:4) і Туреччини (5:0) та дістався півфіналу. Але там Стас поступився іранцеві Бахману Асгарі – 0:5. В бронзовому фіналі українець за рівного рахунку 4:4 програв французові Логану Дакості.

 Валерій Чоботар з Чернівців, 4-й номер світового рейтингу ( -84 кг), переміг суперників з Нідерландів (3:1) та Словенії (0:0). Потім Валерій програв майбутньому чемпіону – туркові Угуру Акташу (3:6). У втішній сутичці українець завдав поразки білорусові Антону Ісакову – 2:2. А у бронзовому фіналі поступився першому номеру рейтингу WKF японцю Рютаро Арага – 1:5.  

Стабільна результативність кращих каратистів України є ознакою класу та запорукою того, що наші надії на потрапляння українців до олімпійського турніру в Токіо-2020 є цілком реалістичними.

 Наступний етап Прем'єр-ліги пройде в Рабаті (Марокко) 6-8 квітня.

 Результати виступів українських каратистів у Роттердамі виглядають таким чином.

Ката.

Жінки.

Анна Крещенко – 2 виступи.

 Куміте

 Жінки.

-50 кг  Катерина Крива – 5 місце (5 боїв), Анна Чеголя – 1 бій  

-55 кг  Анжеліка Терлюга – 3 місце (5 боїв), Анастасія Мястковська – 1 бій

-61 кг   Аніта Серьогіна – 3 місце (5 боїв)

-68 кг   Галина Мельник – 3 місце (6 боїв), Катерина Бігич – 9 місце, 4 бої

68+ кг  Анастасія Степашко – 2 бої

Чоловіки.

-75 кг  Станіслав Горуна – 5 місце (5 боїв)

-84 кг  Валерій Чоботар – 5 місце (5 боїв), Костянтин Цимбал – 3 бої, Андрій Торошанко – 1 бій

 

 

Прес-служба УФК