Black Sea Cup 2017: найстаріший український турнір – майдан для юних каратистів

Дата публікації 02.10.2017  | Comments (0)

В змаганнях, які відбулися в Палаці спорту ім. В.Дукова, взяли участь 740 спортсменів з трьох країн (Україна, Ізраїль, Молдова), які представляли 64 клуби.

Призову трійку в загальному заліку очолили клуби «Легіон» (Одеса) – 12 золотих, 6 срібних, 12 бронзових медалей; «Катана» (Чорноморськ) – 10, 10, 9 відповідно та «Чемпіон» (Київ) – 9,6,9.

Як відомо, «Кубок Чорного моря», який проводиться з 1999 року, є найстарішим на теренах України турніром з карате. Саме з нього й почався розвиток WKF в нашій державі. Перші два турніри в 1999 и 2000 роках пройшли ще за правилам WSKF, а всі решта – за правилами WKF. В 2012 році «Кубок Чорного моря» вперше пройшов під егідою УФК.

За словами організатора турніру, президента клубу «Тигренок», голови Комісії з розвитку стильового карате УФК Олександра Негатурова, «Кубок Чорного моря» вирізняється поміж інших українських турнірів великою масовістю та програмою, яка дозволяє дітям змагатися в 3-4 видах.

«Цього року довелося перенести турнір з Одеси, - розповів пан Негатуров, - через відсутність належних арен. Щодо наших попередніх майданчиків, то Палац спорту забрали під лід для фігуристів, а спорткомплекс Юракадемії виявився зайнятий іншими змаганнями. Втім, арен в Овідіополі цілком пристойна, ми змогли розташувати там 6 татамі».

Організаційні моменти на «Кубку Чорного моря 2017» були представлені на належному рівні. Адже за вимогами УФК особисто пильнували голова Організаційного комітету УФК Руслан Хомутенко та голова Суддівського комітету УФК Олексій Коханець (головний суддя змагань).      

Треба відзначити, що кілька провідних майстрів українського карате, зокрема – Аніта Серьогіна та Анастасія Степашко на цьому турнірі виступали виключно як тренери, керуючи діями своїх юних вихованців. А саме юним каратистам було дуже багато уваги в Овідіополі: цього року в рамках «Кубку Чорного моря 2017», де змагалися спортсмени всіх вікових категорій, провели чемпіонат України серед школярів, який раніше традиційно проходив у Львові. «Зараз таку честь та відповідальність вперше довірили нам, - каже Олександр Негатуров, - й ми раді, що впоралися з завданням».

«Кубок Чорного моря» за роки свого існування дав змагальний досвід та відкрив шлях до спортивних висот багатьом провідним українським каратистам. То ж сподіваємося, й серед цьогорічних чемпіонів та призерів є майбутні підкорювачі європейських та світових п’єдесталів.