Спортсмени УФК здобувають міжнародні нагороди та рейтингові очки

Дата публікації 25.09.2017  | Comments (0)

8-10 вересня в Лейпцигу (Німеччина) пройшов черговий етап Прем'єр-ліги Карате 1. Збірна України здобула тут єдину нагороду, але найвищого ґатунку: одеситка Анжеліка Терлюга, 3-й номер світового рейтингу в куміте -55 кг, підтвердила свій клас, впевнено перемігши всіх своїх суперниць.

Вихованка Дениса Морозова блискуче пройшла турнірний шлях, дозволивши сімом опоненткам взяти у неї лише один бал. Вигравши перший бій у француженки 1:1, Анжеліка потім всуху перемогла суперниць з Сербії (3:0), Хорватії (5:0), США (3:0), Тайпею (4:0), Німеччини (3:0). А в фіналі одеситка здолала досвідчену Тубу Якан з Туреччини – 2:0.

На жаль, не вдалося здобути бронзу Стасу Горуні  (-75 кг) та Анастасії Степашко (68+ кг). Обидва дісталися півфіналів, де поступилися майбутнім чемпіонам: Стас програв своєму давньому супернику італійцеві Луїджі Бузі – 0:1, а Настя поступилася японці Айюмі Уєкусі – 0:2. Бронзові бої наші спортсмени також програли: львів’янин поступився туркові Серкану Ягчи 0:1, а одеситка – Амелії Харвей з Англії 1:1.

Відзначимо, що в Лейпцигу відбулося повернення на татамі титулованої української спортсменки Жанни Кузьменко (Мельник), яка півроку тому стала мамою. Жанна (-55 кг) провела три бої, здолавши суперниць з Данії (4:0) та Кореї (2:1), та поступившись американці Дженні Браун 0:0.

А вже за тиждень – 23-24 вересня лідери українського карате змагалися на турнірі  Karate 1 Series A в Стамбулі (Туреччина).

Цього разу в доробку наших спортсменів виявилися три бронзи, що їх здобули львів’яни Галина Мельник (-68 кг), Олег Філіпович (-60 кг) та Стас Горуна (-75 кг).

Галина Мельник не дозволила шести своїм опоненткам взяти жодного балу. Вона перемогла суперниць з Польщі (0:0), Ірану (1:0), Франції (4:0), Японії (3:0), потім поступилася майбутній чемпіонці Єлені Кірічі з Швейцарії 0:0 (хантей), а в бронзовій сутичці здолала іспанку Кристину Віскаїно 1:0.

Олег Філіпович здолав опонентів з Швейцарії (11:3), Казахстану (7:3), Японії (1:1), Чорногорії (6:2). В півфіналі Олег програв майбутньому чемпіону туркові Айкуту Кая (4:4), а в матчі за бронзу переміг японця Юго Козакі 4:2.

Стас Горуна підтримав бронзовий почин своїх одноклубників з «Юніону», вибивши з турніру спортсменів з Австралії (0:0), Косова (2:0), Ірану (6:1), Нідерландів (3:0), Японії (7:1). В півфіналі Стас програв майбутньому чемпіону Бахману Асгарі з Ірану (1:5), а в бронзовому двобої виграв у казаха Дастонбека Отаболаєва 3:0.

Чотири бої в Стамбулі провели герої чемпіонату Європи 2017 року Катерина Крива (-50 кг) та Андрій Торошанко (-84 кг). Валерій Чоботар (-84 кг), який виступає за угорський клуб, посів п’яте місце. А ось наші прими, напевне, трохи стомилися: Анжеліка Терлюга провела три бої, а Аніта Серьогіна та Анастасія Степашко – по два. Що ж, це спорт. Перемагати щотижня дуже важко – ані фізично, ані психічно.

Попереду нові міжнародні старти. Наступний етап Прем'єр-ліги Карате 1 відбудеться в Зальцбурзі (Австрія) 7-8 жовтня. Бажаємо нашим спортсменам нових перемог, медалей та рейтингових очок.