Львів зібрав каратистів з 11 країн

Дата публікації 22.05.2017  | Comments (0)

Цьогорічний Union Cup виявився рекордно представницьким: у змаганнях взяли участь спортсмени з 11 країн, які представляли 74 клуби. Загалом на львівському татамі виступили 811 каратистів. До таблиці медального заліку потрапили спортсмени 48 клубів з 8 країн.

Ще одною унікальною рисою турніру стало перше місце в загальному заліку, яке посіла Словаччина. Каратисти з сусідньої держави вибороли 52 медалі: 15 золотих, 15 срібних та 22 бронзові. Це дозволило словакам значно випередити хазяїв з клубу Union, що стали другими із 30 медалями (13-7-10). Першу трійку замкнув київський клуб «Сен-Бін» з 19 медалями (5-6-8).

Львівські глядачі побачили на татамі чимало героїв чемпіонату Європи-2017, які за два тижні до Union Cup здобували нагороди в турецькому Коджаелі. Втома не завадила виблиснути у Львові чемпіонці Європи в команді Анастасії Мястковській (-55 кг), віце-чемпіону Стасу Горуні (-75 кг), бронзовим призерам Валерію Чоботарю (-84 кг) та Ярославу Горуні (84+ кг), які перемогли в своїх категоріях. Ще один бронзовий призер – Андрій Торошанко виграв змагання в -84 кг серед молоді (U-21), адже йому лише 18 років. В категорії -60 кг Олег Філіпович, який в Коджаелі  посів п’яте місце, в фіналі переміг бронзового призера Європи Ігоря Угніча, а Валерій Чоботар – ще одного володаря європейської бронзи Костянтина Цимбала.

В черговий раз підтвердили свій клас лідер української молодіжки: львів’янки Соломія Кміть та Дарина Шостак, одеситка Анна Чеголя, киянка Єлізавета Сірош.

Успіх словацьких каратистів у Львові пояснюється великою кількістю учасників (136) та тим, що керівники словацької федерації вирішили провести на турнірі Union Cup 2017 відбір до національних молодіжних збірних – це надзвичайно мотивувало юних словаків на максимально вдалі виступи.

Президент Української федерації карате Сергій Левчук відзначив високий рівень організації турніру, проте підкреслив, що на майбутнє офіційні турніри УФК мають проходити протягом двох днів – інакше програма видається занадто напруженою.

Ще одна прикмета Union Cup 2017 – це те, що головний організатор турніру, керівник клубу Union Антон Нікулін проводив його вже в статусі начальника управління молоді та спорту Львівської міської держадміністрації. Цю посаду головний тренер збірної України обійняв буквально за кілька днів до початку турніру. Треба відзначити, що заслужений тренер України Антон Нікулін є унікальною постаттю на такій посаді: адже він є діючим тренером світового класу, менеджером спортивного клубу, має досвід роботи в державній та муніципальній системі спорту (рік працював директором ДЮСШ), має великий досвід роботи за кордоном. Він добре знає справу, якій тепер керує, та має власну концепцію реформування спортивної системи. Вся українська спільнота карате щиро бажає провідному коучу на державній посаді досягти таких же великих успіхів, які він вже має та ще напевне матиме в карате.