Українських каратистів вшанували в Києві

Дата публікації 15.05.2017  | Comments (0)

Героїв чемпіонату Європи в Коджаелі (Туреччина), які здобули там 6 нагород та посіли 4-е місце в загальному заліку, урочисто привітали в Києві – на прес-конференції на НСК «Олімпійський» та в Олімпійському домі. Адже сьогодні карате – повноправний член олімпійської родини.


12 травня в громадському просторі Klitschko Expo на НСК «Олімпійський» пройшла прес-конференція, присвячена блискучому виступу збірної України на чемпіонаті Європи з карате – першому такому турнірі в олімпійському статусі карате.

Як вже повідомлялося, наші спортсмени здобули там 6 нагород – 2 золотих, 1 срібну та 3 бронзових. Чемпіони та призери прибули до Києва зі Львову, Одеси, Чорноморьску, Чернівців, Сум та власне з Києва.

Героїв європейської першості привітали почесні гості: віце-президент Національного олімпійського комітету України Валерій Борзов, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, народний депутат Павло Кішкар, держсекретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчінов, фундатор українського карате Валерій Галан.

Президент Української федерації карате (УФК) Сергій Левчук відзначив, що тріумф української команди на чемпіонаті Європи став підсумком важкої системної праці федерації, спортсменів, тренерів, всіх фахівців, що задіяні в роботі по підготовці атлетів та організації змагань. Попри численні проблеми, брак коштів, складні стосунки з державними органами управління спортом, наші каратисти – які звикли долати труднощі та розвиватися поза системою – зуміли голосно заявити про себе на світовій арені та увійти в коло грандів європейського карате. Адже в підсумковому заліку збірна України в Коджаелі посіла високе 4-е місце, випередивши чимало провідних європейських держав.

Саме тому, - звернув увагу Валерій Борзов, наступного року нашим бійцям доведеться набагато складніше йти до перемог. Оскільки до них будуть ставитися та готуватися вже по-іншому. Двократний олімпійський чемпіон закликав спортсменів та тренерів не розслаблятися, не святкувати надто довго, а працювати ще наполегливіше, йдучи до олімпійської мети.

Павло Кішкар, один з авторів законопроекту №4857 «Про фізичне виховання та спорт», зробив акцент на тому, що УФК втілює в життя сучасну модель розвитку спорту на клубній основі, що має стати моделлю для подальшого реформування українського спорту.

Ілля Шевляк, який багато років опікувався карате як неолімпійським видом спорту, який добре знає українську спільноту карате та щиро вболіває за своїх друзів, висловив надію, що держава змінить своє ставлення до карате в цілому, зокрема – не забариться із присвоєнням героям Коджаелі та їх наставникам почесних звань «Заслужений майстер спорту України» та «Заслужений тренер України».

Особливо зворушливим був виступ легендарного сенсея Валерія Галана, який свого часу виховав команду нинішніх керівників та провідних діячів УФК – Сергія Левчука, Івана Дутчака, Андрія та Руслана Білоскурських, Антона Нікуліна, Станіслава Золотухіна, Тетяну Куртян та інших. Ветеран українського карате підкреслив роль тренерів у процесі підготовки зірок спорту та інтелектуальне начало в шляхетному мистецтві карате. 

Спортсмени, зі свого боку, поділилися враженнями та емоціями з турніру, подякували за підтримку та запевнили, що, відчувши смак перемог на найвищому рівні, не зупиняться й йтимуть до олімпійського Токіо-2020.

Такий захід – синтез урочистого вшанування та ділової розмови – відбувся вперше за всю історію діяльності УФК, яка очолила українське карате в 2011 році. Увага ЗМІ та велика кількість телекамер натхнули спортсменів та мотивували їх на нові досягнення.

Новий стимул наші каратисти отримали 13 травня – під час зустрічі в Олімпійському домі з президентом НОК України, легендарним Сергієм Бубкою. Він не міг відвідати прес-конференцію напередодні, оскільки вилітав до Луцька разом із президентом Європейської Асоціації легкої атлетики Свейном Арне Хансеном. Але, визнаючи успіх українських каратистів на чемпіонаті Європи та прагнучи висловити підтримку роботі УФК, президент НОК експромтом призначив зустріч в Олімпійському домі, де особисто привітав спортсменів, тренерів та керівництво УФК.

Такі приємні миті є логічним наслідком перемог. Й, що дуже важливо – успіхи надають вагомі аргументи керівникам УФК для того, щоб вимагати від державних органів належної підтримки.

Тож будемо очікувати на успіхи українських каратистів на головних стартах майбутнього року – чемпіонаті Європи в Нові Сад (Сербія) та чемпіонаті світу в Лімі (Перу).

 Ігор Левенштейн, голова Комітету по ЗМІ та зв’язкам з громадськістю УФК