Звіт головного тренера національної збірної команди України з карате

Дата публікації 24.03.2017  | Comments (0)

Звіт

головного тренера

національної збірної команди України з карате

ПРО УЧАСТЬ КОМАНДИ УКРАЇНИ

У 2 ЕТАРПІ «PREMIER  LEAGUE KARATE1»

(17,18,19.03.2017 м. РОТТЕРДАМ, Голандія)

Участь команди України з карате  у 2 етапі PL.K1 була другим плановим заходом збірної команди України у сезоні 2017.р( який є початком  4-х річного Олімпійського циклу )основним завдання якого було етапна комплектація збірної команди у індивідуальному ката та куміте, обкатка основних номерів у вагових категоріях та підвищення рівня майстерності спортсменів та тренерів в умовах змагальної діяльності, а також набір рейтингових балів. 

До звіту увійшли основні номера збірної та кандидати в збірну,які реально претендували на місця в збірній команді України. 

Склад команди: тренери-4,лікар-1, спортсмени-23чол( куміте-50 кг.-2, -55 кг.-2,-61 кг.-2,-68 кг.-2,+68 кг.-1\куміте чол:-60 кг.-2,67 кг.-2,-75кг.-3,-84 кг.-3,+84кг-2

Організція роботи делегації на місці змагань: проишла на високому рівні. Незважаючи на те, що команда іхала автотранспортом керівництво делегації зробило все можливе по організації оптимальної роботи з командою: мандатна комісія та зважування спортсменів пройшло в максимально швидко, проведено збори команди, загальнє тренування в перший день змагань, організовано медичні процедури на місці проживання команди та у дні змагань, проведено збори делегації після змагань.

Результати участі спортсменів у змаганнях: 

1.ЧЕГОЛЯ АННА-кум. інд жінки-50кг( кандидат до збірної України )

Отримавши перемогу першому колі над представницею Іспанії LOPEZ MARIA 2:2 , в другому колі поступилася 0:2  француженці RECCHIA ALEXANDRA. Після в вдалих втішних поєдинків попадає в Бронзовий фінал де зустрічається з Тайпейкою GU SHIAN-SHUNG. 

2.КРИВА КАТЕРИНА кум інд -50 ( перший номер збірної України )в першому зустрілася з спортсменкою з Чілі BRUNA GABRIELA в якої програла  з рахунком 0:3 та припинила боротьбу за медалі.

3.ТЕРЛЮГА АНЖЕЛІКА кум.інд -55(перший номер збірної України )

В першому колі впевнено перемагає спортсменку з Ірландії 7:0, в другому колі Анжеліка перемагає свою принципову суперницю з Словаччини 2:1, третє коло перемога над Македонією 5:0, в четвертому колі в важкому поєдинку перемагає спортсменку з Тайпею3:2, в п'ятому колі перемагає чемпіонку світу з Італії 3:0 і в фіналі по хансоку перемагає Хорватку. Результат 1-ше місце.

4.МЯСТКОВСЬКА АНАСТАСІЯ кум інд -55кг(чемпіонка Європи U21 -55кг. кандидат до збірної команди України)В першому колі поступається спортсменці з Німеччини.

5.СЕРЬОГІНА АНІТА кум. інд -61кг( перший номер збірної України )

Перемога у першому колі над Словенією 0:0, в другому колі поступилася канадці Jumaa Haya 0:0, у втішних поєдинках перемагає Італію 0:0, представницю Польші 1:0 і за вихід до бронзового фіналу перемагає спортсменку з США 1:0. І в боротьбі за бронзу перемагає 1:0 суперницю з Німеччини. Результат 3-тє місце.

6.МЕЛЬНИК ГАЛИНА кум інд -68кг( 1 номер збірної )

В першому колі перемагає Бельгію 0:0,

в другому колі перемагає Хорватку 6:2, в третьому колі поступається діючий чемпіонці світу з Австрії. І в боротьбі за бронзу поступається по "хантей" французькій спортсменці. Результат 9-тє місце. 

7.СТЕПАШКО АНАСТАСІЯ кум інд +68( перший номер збірної України )вигравши свої перші два поєдинки у представниць Нідерландів та Італії ( 1:0,1:0), в третьому колі перемагає 3:0 Хорватку, четверте коло 3:2 перемога над Швейцарією і за вихід до фіналу 2:2 помагає німецьку спортсменку( грецького походження ). В фіналі з мінімальним рахунком 0:1 програє спортсменці з Японії. Результат 2-є місце. 

8.ФІЛІПОВИЧ ОЛЕГ кум інд -60(1-й номер збірної )

Переміг 3:0 грузина , в другому колі 5:1 перемога над Швейцарією третє коло 5:0 перемога над Італією і ветвертому колі поступається Японцю 4:2

9.УГНІЧ ІГОР кум інд -60кг( кандидат до збірної команди України )

Переміг у трьох поєдинках у спортсменів з Казахстану 3:2,Італії 4:0,Чілі 11:3. Поступається в четвертому колі Латвії і в боротьбі за бронзу 3:5 програє Іспанії. Результат 7 місце. 

Є   питання до бою з Латвією, де естонський судя (який обслуговував доречі чемпіонат України 2016року) безсоромно допомагав Латвійцю. 

Бесіду з суддею провів особисто після змагань. Думаю в подальшому буде все об'єктивно. 

10.КОПИТКО ДЕНИС кум інд -67( перший номер збірної України )

В першому ж колі зустрівся з Македонією де переміг 4:0, в другому колі перемагає Італію 5:1, в третьому мінімально поступається 0:1 спортсмену з Тайпею. 

11.ДИШЛОВЕНКО ЕВГЕНІЙ кум інд. -67 кг (кандидат до збірної України). В першому колі перемога над Данією 4:0, в другому колі перемога над білорусом 0:0, в третьому колі програє італійцю 0:0 (хантей).

12.ГОРУНА СТАНІСЛАВ кум інд. -75кг (перший номер збірної України)

В першому колі, з рахунком 3:0 Станіслав здолав представника Швейцарії 3:0, в другому колі перемагає Бразилійця 0:0. В третьому колі зустрічається з Амереканцем ,не без допомоги суддів Станіслав поступається йому 1:5. В боротьбі за бронзу перемога над Італією 4:0. В наступному колі зустрічається з англійцем в якого по ходу поєдинку впевнено виграє 2:0. За 10 сек до кінця бою британець кидає ногу,яка потрапляє далеко від  залікової зони і судді віддають йому три бали. Так поєдинок закінчується з рахунком 2:3. 

Результат 7 місце. 

13.НЕГАТУРОВ ДМИТРО кум інд - 75кг( кандидат до збірної України )

Дмитр Негатуров не може після травми ще відноситись на 100%.В першому колі він поступається спортсмену з Нідерландів 1:5.

14.ТУМАКОВ ВАЛЕРІЙ кум інд -75 кг( кандидат до національної збірної України ) Показав значно кращий результат ніж у Парижі. В першому колі 6:1 перемагає Малазію, в другому поступається 0:2 Ірану. 

15.ТОРОШАНКО АНДРІЙкум інд -84 ( перший номер збірної України )

В першому колі в поступається 3:3 Нідерландам, потім у втішних поєдинках перемагає Швейцарію 5:1, Бельгію 4:0, Францію 4:2 і поступається Ірану 0:4. Результат 7 місце. 

16.ЖЕГАЛЮК АРТЕМ кум інд -84кг( кандидат до збірної команди України )

В першому колі  перемога над Швейцарією 1:1, в другому Марокко 1:0 в третьому програє Боснії 0:0.

17.ГОРУНА ЯРОСЛАВ кум інд +84кг( перший номер збірної України )

Єдиний  представник нашої команди в найважчій категорії. 

В першому колі змагань, Ярослав поступався представнику Франції 0:4.

Основні зауваження по змагальній діяльності спортсменів:

- загальна статистика змагань( медальний залік): 

1-не перше місце, 1-не друге місце, 1-не третє. 

- позитивним є те що спортсмени провели багато поєдинків і мають впевнені перемоги над лідерами своїх категорій.

- значна кількість поєдинків у яких українські спортсмени зазнали поразок закінчились з рахунком (0:0) та ( 0:1 ), що свідчить про недоліки у ведення поєдинку з суперником, який набравши бал закривається у захисті та переключається на захисний або маневрово-захисний стиль ведення поєдинку.  Є недопрацювання  у тактиці побудови атакуючих дій проти суперників що втримують рахунок 

-хороша тенденцію того, що майже всі спортсмени проходять 3-4 кола змагань, що говорить про високі перспективи команди. 

- актуальною залишається проблема реалізації  атакуючими дій в завершальній фазі атаки( реалізація), що дуже важливо у побудові тактичних та стратегічних схем

- тренерам та спортсменам слід більше уваги звернути на проблеми спеціальної фізичної та психологічно-мотиваційної  підготовки спортсменів, 

- у стратегічних планах роботи із збірною спортивному комітету( тренерському ) потрібно звернути увагу на формування командних видів ( зокрема кум ком. чоловіки та жінки ) та планується прийняти участь вже сформованою збірною в міжнародному турнірі в Словаччині і остаточно затвердити кандидатів в командні види програми. Результат виступу команди України можна оцінити як задовільний( набрані бали для рейтингу по відбору на ОІ 2020 )Керівництву збірної та особистим тренерам спортсменів рекомендується зробити детальний аналіз виступів спортсменів та зробити необхідне корекцію у тренувальному процесі. 

Хочу зазначити, що в деяких категоріях, особливо в тих, що нам ще не принесли результат на офіційних чемпіонатах Європи та світу в індивідуальних категоріях, з'являється конкуренція в середині збірної, що однозначно позитивно вплине в майбутньому на результат (приклад -50кг. жінки).

Ставлю Вас до відома, що остаточний склад збірної команди України 2017 буде затверджений Спортивним комітетом Федерації після (модельних змагань в Словаччині).

Склад індивідуальних категорій регулюється лише положеннями про збірну та правилами відбору і Спортивний комітет Федерації виступає гарантом дотримання правил відбору в національну збірну. 

Нагадую, що система відбору та комплектації збірної України зміниться після чемпіонату Європи 2017.

 З повагою та подякою

тренер збірної 

Заслужений тренер України

Нікулін А.В.