Стабільність – ознака класу: молоді українські каратисти повторили торішній європейський успіх

Дата публікації 21.02.2017  | Comments (0)

17-19 лютого 2017 р. в Софії пройшов 44-й чемпіонат Європи по карате серед кадетів та юніорів та 9-й чемпіонат Європи серед молоді (U-21). Збірна України, виборовши 2 золоті, 1 срібну та 3 бронзові медалі, посіла 6-е місце в загальнокомандному заліку.

Таким чином, молоді українські каратисти спромоглися повторити торішній успіх, котрого вони досягли на чемпіонаті Європи в Лімасолі (Кіпр). Там подопічні головного тренера української молодіжки Петра Корнійчука також зайняли високе 6-е місце, щоправда, в активі синьо-жовтих тоді було на дві бронзи більше. Але показник у два золота та одне срібло вдалося зберегти – що є великим успіхом, який по праву поділяють персональні тренери спортсменів та Українська федерація карате (УФК).

Нагороди українців у Софії розподілились рівномірно по днях турніру. 17 лютого на змаганнях кадетів (14-15 лет) Артем Середа (Миколаїв, тренер – Іван Дрозд) став чемпіоном в куміте (-57 кг). Євген Сендецький (Львоі, тренер – Сергій Савчук) виграв бронзу (-63 кг).

18 лютого на змаганнях юніоров (16-17 лет) у нас було дві бронзи. Відзначились учениці Антона Нікуліна (Львів): Соломія Кміть (-48 кг) та Діана Шостак (-59 кг). Треба зазначити, що для Соломії це вже третя поспіль європейська медаль: в 2015 р. в Цюриху вона стала чемпіонкой, а минулого року в Лімасолі взяла бронзу. А Діана піднялась на п’єдестал у другий раз поспіль: минулого року вона виграла золото.

Таку ж стабільність показали учні Антона Нікуліна, головного тренера національної збірної України, й 19 лютого на турнірі молоді. Анастасія Мястковська (-55 кг) виграла золото, а Кирило Рябошапко (-67 кг) став бронзовим призером. Нагадаємо, що рік тому Настя взяла європейську бронзу, а в 2014 р. в Лісабоні вона виграла срібло серед кадетів. Таким чином, у неї зараз є повний комплект європейських молодіжних нагород.

Нагадаємо, що в Цюриху-2015 в нашому активі було 6 медалей, в Лімасолі-2016 – 8, зараз знову 6. Така стабільність є ознакою безсумнівного класу та високого рівня, на який вийшло українське карате.

В підсумковому заліку чемпіонату збірна України, як й рік тому, посіла 6-е місце. Вище наших з 34 команд, що взяли в Софії медалі, опинились тільки збірні Франції, Італії, Туреччини, Іспанії та Росії.

Варто також пригадати ще дві золоті медалі, які в Софії виграли українки, вихованки одеського тренера Дениса Морозова. На жаль, Поліна Гуренко (кадети, - 47 кг) принесла медаль збірній Молдови, а Ірина Зарецька (U-21, -68 кг) – збірній Азербайджану. Це також показник класу українського карате, проте достатньо сумний.

Вітаємо нашу команду з успішним виступом. Бажаємо молодим спортсменам подальших удач на великих турнірах.