Керманич молодіжки: небурштиновий самородок з Житомирщини

Дата публікації 14.02.2017  | Comments (0)

Національна молодіжна збірна України вирушила до Софії (Болгарія), де з 17 по 19 лютого 2017 року пройде 44-й чемпіонат Європи серед кадетів, юніорів та молоді. Українську молодіжну, до складу якої увійшли 35 кращих спортсменів країни, очолює головний тренер Петро Корнійчук – легендарна та символічна постать українського карате.

Загальний улюбленець, якого всі звуть просто Петрович, уособлює спадкоємність різних поколінь вітчизняного карате, а також дає яскравий приклад того, як можна, живучи в невеличкому містечку, вирішувати питання загальнонаціонального масштабу.

Поміж усіх провідних діячів Української федерації карате, саме шлях голови її Ревізійної комісії та члена Спортивного комітету Петра Корнійчука був найбільш важким та драматичним.

 Сільський хлопець з Житомирщини, що був добрим футболістом, в 1981 році вступив до київського Інституту фізкультури. Мешкаючи в гуртожитку в одній кімнаті зі студентом з В’єтнаму, Петро познайомився та захопився бойовим мистецтвом «в’єт во дао». Повернувшись до маленького містечка Новоград-Волинського, він викладав фізкультуру в школі та технікумі, паралельно займаючись карате в офіцера з місцевого військового гарнізону.

 В ті часи Петро не мав можливості реалізуватися як спортсмен – карате було під забороною. А на початку 90-х він уїхав до Європи на заробітки, працював будівельником у Німеччині, Чехії, Голландії, Польщі. Й поки його товариші у вільний час пили горілку, він наполегливо тренувався та вивчав карате.

 Повернувшись у 1997 році на батьківщину, Петро Корнійчук організував у Новоград-Волинському клуб карате «Шотокан», а 2002 року на його базі відкрив клуб «Січ».

 Того, що було неможливим для Корнійчука-спортсмена, досягли учні Корнійчука-тренера. Набуті важкою працею знання та навички він передавав своїм учням. Його юні вихованці почали брати медалі на національних та міжнародних змаганнях. А 2012 року Петрові  запропонували стати головним тренером національної молодіжної збірної. За чотири сезони під його орудою юні українські каратисти здобули на чемпіонатах Європи та світу більше медалей, аніж за усі попередні роки (разом 18) та двічі входили до топ-10 загального заліку.

 Досягти таких успіхів Петровичу дозволили його великий досвід, майстерність методиста та психолога, а ще – його весела та добра вдача. За рахунок приязності та гумору він вміє налагодити добрі стосунки як із юними спортсменами, так і з їх персональними тренерами. Завдяки Петровичу в команді завжди панує добра атмосфера та налаштованість на успіх.

 Петро Корнійчук проявив себе не лише як талановитий тренер та знавець карате, а також як добрий організатор. Він вже багато років проводить у Новоград-Волинському великий міжнародний турнір «Звягіль Open», а також постійно організує тренувальні збори для національних збірних України.

 Петровичу дуже добре знайомі сумні почуття, коли його талановиті та перспективні юні вихованці, в підготовку яких він вклав багато душі, часу та коштів, або дорослішали та залишали спорт, або переїжджали до великих міст на навчання та здобували нагороди вже для інших клубів та тренерів. Проте Петро Корнійчук ніколи не втрачає оптимізму та доброго настрою. Й нагородою йому стають здобутки членів національної молодіжки.

 Проводжаючи синьо-жовтих до Софії, ми задоволено пригадуємо минулорічний чемпіонат на Кіпрі, з якого наші юні каратисти привезли 8 медалей (2 золоті, 1 срібну та 5 бронзових), здобувши 6-е загальне місце. Звичайно, бажано було б виступити на такому ж рівні. Але ми розуміємо, що великий спорт завжди повний несподіванок. Просто побажаємо команді Петра Корнійчука гарного виступу та чекатимемо. Адже у складі збірної є чимало вже досвідчених бійців, які знають смак найбільших перемог. Й напевне хтось із сьогоднішньої молодіжки ще посперечається за олімпійські ліцензії до Токіо-2020 та, дасть Бог, до наступних Олімпійських ігор.              

Ігор Левенштейн, голова Комітету по ЗМІ та зв’язках з громадськістю УФК